Parafia Rzymskokatolicka Św. Andrzeja Boboli

Sakramenty

Chrzest

Chrzest

Chrztu świętego udzielamy w naszej parafii w dowolną niedzielę miesiąca (ustaloną z rodzicami) w czasie Mszy świętej o godzinie 10:30, 12.00 lub 16:00. Rodzice zgłaszają w kancelarii parafialnej przynosząc akt urodzenia, zaświadczenia chrzestnych o możliwości dopuszczenia do tej godności.

więcej »

Sakrament pokuty i pojednania

Sakrament pokuty i pojednania

Do Sakramentu Pokuty i Pojednania można przystąpić 15 minut przed każdą Mszą świętą. Można też indywidualnie umówić się z księdzem na rozmowę, spowiedź lub kierownictwo duchowe.

więcej »

Bierzmowanie

Bierzmowanie

Do przyjęcia Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej przygotowuje się młodzież drugich i trzecich klas gimnazjum. Przygotowanie odbywa się na szkolnej katechezie i przy parafii – w każdy pierwszy piątek miesiąca . Zainteresowani mogą szczegółowe informacje uzyskać u ks. Proboszcza.

więcej »

Sakrament małżeństwa

Sakrament małżeństwa

Zawarcie małżeństwa polega na tym złożeniu przez nowożeńców przysięgi małżeńskiej o wzajemnej, wiernej i dozgonnej miłości. Ślub, wiążąc młodą parę węzłem małżeńskim ma konsekwencje zarazem sakramentalne i prawno-kanoniczne. Z obydwu racji jest on nierozerwalny.

więcej »

Namaszczenie chorych

Namaszczenie chorych

Sakramentu Namaszczenia Chorych udzielamy przy comiesięcznych duszpasterskich odwiedzinach chorych i starszych parafian. Termin tych odwiedzin przypada zwykle w pierwszy piątek i sobotę miesiąca (ewentualne zamiany terminu odwiedzin podawane są w ogłoszeniach). W dowolnej chwili można jednak wezwać kapłana do osoby chorej lub umierającej podając przy tym, czy osoba jest w stanie przyjąć także komunię świętą.

więcej »