Parafia Rzymskokatolicka Św. Andrzeja Boboli

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia  Parafialne  03.07.2022 r. – 10.07.2022 r.

Przeżywamy XIV Niedzielę Zwykłą.

Kolekta przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach

W środę przypada wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych oraz odbywa się Ogólnopolska Pielgrzymka osób chorych i niepełnosprawnych na Jasną Górę.  Zachęcamy do duchowej jedności z pielgrzymami. Eucharystia z kaplicy Cudownego Obrazu sprawowana pod przewodnictwem arcybiskupa Adriana Galbasa będzie transmitowana przez TVP 3 o godz. 11.00.

Dzień Chorych w naszej parafii będziemy przeżywać we wtorek 26 lipca. Msza Święta z udzieleniem sakramentu chorych zostanie odprawiona o godz. 10.00, a następnie w krypcie będzie spotkanie.

Przypominamy, że w okresie wakacyjnym Msze Święte w czwartek odprawiane są o godz. 8.00.

W lipcu i sierpniu adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w czwartki od godz. 8.30 do 12.00 oraz od przyszłej niedzieli od godz. 19.30 do 21.00.

W kancelarii oraz zakrystii można składać intencje Mszy Świętych, które kapłani będą odprawiać podczas wakacji poza parafią.

Chętnych do ofiarowania kwiatów do kościoła prosimy o kontakt z kościelną lub proboszczem. Mogą to być zarówno kwiaty z naszych ogrodów, jak i zakupione w ogrodnictwie. Piękna może być współpraca sąsiedzka w tej sprawie lub rodzinne przygotowanie bukietu do naszej świątyni.

Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich odbędzie się w niedzielę 21 sierpnia.

Za tydzień kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej wspólnoty.

W Gościu Niedzielnym przeczytamy o tym, co robić, kiedy pojawiają się wątpliwości w wierze. Polecamy także artykuł Szedłem wprost do piekła o Pawle - narkomanie, który zachorował na nowotwór. Gdy nikt mu już nie dawał nadziei, po modlitwie wstawienniczej oraz po przyjęciu sakramentu namaszczenia chorych Bóg go uzdrowił. Paweł obecnie pracuje w DPS z osobami potrzebującymi pomocy i daje świadectwo, że Jezus go uratował!

--------------------------------------------

Za nami Festyn parafialny! Dziękujemy za wspólnie spędzone niedzielne popołudnie w atmosferze bliskości i serdecznych rozmów oraz za budowanie wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać organizatorom, wolontariuszom oraz osobom (także uchodźcom z Ukrainy), które dostarczyły pyszne ciasta. Władzom Miasta dziękujemy za wsparcie finansowe. Dla dzieci była moc atrakcji: wóz strażacki z kurtyną wodną, malowanie twarzy, rysowanie kredą, wykonywanie mydełek, gry, klocki, śpiewanie itd. Dorośli chętnie degustowali: ciasta, żur z fetsznitą, kiełbaski z ogniska i lemoniadę gospodyni oraz wzięli udział w konkursie. W trakcie festynu zebrano 3212 zł /w 2019 r. 3149 zł/ na organizację parafialnych kolonii charytatywnych. Pogoda i frekwencja dopisały – dziękujemy Bogu i ludziom. Zdjęcia na www.bobola.info oraz parafialnym Facebooku.

Parafialna Rada Duszpasterska 2022

W czerwcu wybraliśmy nową Parafialną Radę Duszpasterską, której kadencja potrwa 5 lat. Ustępującej Radzie dziękujemy za zaangażowanie i troskę o parafię. W poniedziałek 26 września o godz. 18.00 zapraszamy radnych /byłych i obecnie wybranych/ oraz wszystkich parafian na Eucharystię sprawowaną o światło Ducha Świętego dla Rady Duszpasterskiej. Po Mszy Świętej odbędą się pierwsze obrady.

Do Parafialnej Rady należą z wyboru:

Maria Denysiuk, Janina Grębowicz, Anna Kostorz, Adam Prokop, Ewa Szolc, Wojciech Wałach;

z urzędu:

ks. Piotr Wenzel – proboszcz, ks. Wojciech Kamczyk – rezydent, Joanna Nocoń-Tyka – kościelna, Elżbieta Oczadło – wdowa konsekrowana, Monika Fenisz – organistka;

z mianowania proboszcza:

Joanna Kosiak – animatorka Ruchu Światło-Życie, Jolanta Lasota-Kuźma – Róża różańcowa i krąg Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, Janina Ptak – wolontariuszka Domu Ubogich, Tadeusz Słaboń – przedstawiciel uczęszczających na adorację, Teresa Szołtysik – przełożona FZŚ, Joanna Wodarska – redaktor Wspólnoty.