Parafia Rzymskokatolicka Św. Andrzeja Boboli

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia  Parafialne  12.05.2024 r. – 19.05.2024 r.

Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii.

Dziś podczas Mszy Świętej o godz. 10.30  do I Komunii Świętej przystąpi 6 dziewczynek i 6 chłopców. Nabożeństwo dziękczynne dzieci komunijnych godz. 14.30. Dzieciom życzymy umiłowania Jezusa i pięknego białego tygodnia. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

O godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe.

Trwa nowenna przed świętem św. Andrzeja Boboli. Tekst modlitw znajdziemy na www.bobola.info, Facebooku parafialnym oraz swietyandrzejbobola.pl. Zachęcamy, by w każdym domu prosić przez wstawiennictwo naszego Patrona o jedność w Kościele, w Polsce i w rodzinach oraz o pokój w Ukrainie i w Ziemi Świętej. Nowennę odmawiamy w kościele na zakończenie Mszy Świętych.

Adoracja Najświętszego Sakramentu: – niedziela  od godz. 19.30 do 21.00;

                                                                – wtorek     od godz.   8.00 do 17.30 /dzień Wiecznej Adoracji/;

                                                                – czwartek  od godz.   9.00 do 16.00;

                                                                – sobota     od godz. 16.00 do 16.30.

We wtorek od godz. 8.00 do 17.30 modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, która jest w planie Wiecznej Adoracji Archidiecezji katowickiej. Prosimy – o ile to możliwe – o obecność według planu zamieszczonego na plakacie oraz na stronie internetowej i Facebook’u parafialnym.

W czwartek, w święto Świętego Andrzeja Boboli od godz. 9.00 do 16.00 modlitwa przed Najświętszym Sakramentem. W 367. rocznicę męczeńskiej śmierci naszego Patrona podziękujmy mu za opiekę nad nami oraz przez Jego wstawiennictwo powierzmy Jezusowi wszystkie nasze sprawy. FZŚ poprowadzi adorację od godz. 11.00 do 12.00. Tego dnia możemy uzyskać odpust zupełny przez odmówienie w kościele Ojcze nasz i Wierzę oraz przyjęcie Komunii i modlitwę w intencjach Ojca Świętego.

W sobotę – 18 dzień miesiąca – o godz. 8.00 zapraszamy na Eucharystię w intencji rodzin przyjmujących kapliczki Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.

Spotkanie młodzieży w piątek, rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18.00.

Zbiórka ministrantów – sobota, godz. 9.00.

Schola dziecięca – sobota godz. 9.30.

Ostatnie przed wakacjami spotkanie Dzieci Maryi – sobota godz. 10.30.

Przyszła niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Nowennę o dary Ducha Świ1)ętego odmawiamy podczas nabożeństw majowych. Zachęcamy, aby także w domach prosić Pocieszyciela i Ożywiciela o przenikanie swoją mocą naszych rodzin i wspólnoty parafialnej.

W sobotni wieczór zapraszamy na czuwanie z modlitwą o dary Ducha Świętego. Rozpoczęcie o godz. 19.30 adoracją z modlitwami i śpiewem. Msza Święta około godz. 21.00.

Za tydzień obchodzimy odpust parafialny ku czci świętego Andrzeja Boboli. Gościć będziemy ks. Michała Matysika, który wygłosi kazania. Ks. Michał pochodzi z Kochłowic. W 2008 roku otrzymał krzyż misyjny i został posłany do Zambii, gdzie głosi Ewangelię, udziela sakramentów oraz buduje kościoły. Jak sam mówi, misje są szkołą wiary, którą chce się z nami podzielić.

Kolekta odpustowa przekazana zostanie ks. Michałowi na wsparcie misji w Zambii.

Nasza parafia pomaga uchodźcom wojennym z Ukrainy, dlatego też z okazji święta św. Andrzeja Boboli ukraińscy artyści i twórcy rękodzieła z wdzięcznością przekazali nam swoje prace. Są wśród nich: biżuteria, zabawki dla niemowlaków, herbaty z ziół zbieranych w Karpatach oraz zdrowe słodycze. Można je będzie otrzymać za dowolną ofiarę w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych o godz. 8.00 i 10.30.

We Wspólnocie zamieszczono świadectwo cudu, który wydarzył się za wstawiennictwem św. A. Boboli.

W Gościu Niedzielnym polecamy wywiad z ks. bp. Arturem Ważnym - nowym biskupem diecezji sosnowieckiej. Z numeru dowiemy się także, skąd wzięły się nowenny.

-------------------------------------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Świętego Filipa Nereusza w lipcu zaprasza dzieci na ODKRYWCZE PÓŁKOLONIE. Oprócz dobrej zabawy i ciekawych zajęć podopieczni będą rozwijać swoje zdolności oraz uczyć się współpracy. Zorganizowane będą turnusy: leśny, kreatywny, podróżniczy i sportowy. Szczegóły na plakacie oraz na www.nereusz.pl.