Parafia Rzymskokatolicka Św. Andrzeja Boboli

Galeria

Wigilia Paschalna 2022

Wigilia Paschalna 2022

Uroczystym czuwaniem w Noc Zmartwychwstania rozpoczęliśmy świętowanie Wielkanocy. Liturgia poprowadziła nas od tajemnicy światło, poprzez rozważanie słowa Bożego, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych do Eucharystii. Na zakończenie naszą radość wyraziliśmy w procesji rezurekcyjnej.

więcej »

Ceremonie Wielkiego Piątku 2022

Ceremonie Wielkiego Piątku 2022

W Wielki Piątek nie sprawowaliśmy Mszy świętej. Wieczorne obchody wypełniło nam rozważanie Męki Pańskiej oraz adoracja krzyża. Na zakończenie rozpoczęła się adoracja przy Bożym Grobie.

więcej »

Msza Święta Wieczerzy Pańskiej 2022

Msza Święta Wieczerzy Pańskiej 2022

W Wielki Czwartek z radością obchodziliśmy pamiątkę ustanowienia sakramentu Eucharystii oraz sakramentu święceń. Po uroczystej Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej Najświętszy Sakrament przeniesiony został do Ciemnicy, zlokalizowanej w krypcie naszego kościoła. Oto fotorelacja z tego wydarzenia...

więcej »

Zimowa wyprawa na Szyndzielnię

Zimowa wyprawa na Szyndzielnię

Ferie szkolne skłaniają do zajęć nieco mniej związanych ze szkołą i komputerem, zwłaszcza, że w ostatnich tygodniach pandemia znów zmusiła do pracy zdalnej. Dlatego młodzież związana z naszą parafią postanowiła oderwać się od szklanego ekranu i spędzić czas na łonie natury

więcej »

Podróż do Betlejem - podsumowanie rorat

Podróż do Betlejem - podsumowanie rorat

W czwartek zakończyliśmy tegoroczne roraty dla dzieci przeżywane pod hasłem "Podróż do Betlejem". Najwytrwalsi uczestnicy otrzymali pamiątkowe lampiony, a autorzy najpiękniejszych portretów Archanioła Gabriela, przewodnika po Ziemi Świętej, nagrody w postaci puzzli z bł. Janem Franciszkiem Machą.

więcej »

Tarsycjusz 2021

Tarsycjusz 2021

Jak co roku wspólnota ministrancka naszej parafii obchodziła swoje święto patronalne. W tym roku z niewielkim poślizgiem wywołanym beatyfikacją ks. Jana Franciszka Machy (która przypadła w przeddzień wspomnienia św. Tarsycjusza), co nie oznaczało, że z mniejszą radością.

więcej »

Dzień Wspólnoty w Halembie

Dzień Wspólnoty w Halembie

Ważnym elementem formacji w Ruchu Światło-Życie są Dni Wspólnoty. W niedzielę, 17 października, nasi oazowicze wybrali się na Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu-Światło Życie do parafii Bożego Narodzenia w Halembie.

więcej »

Oaza - pandemicznie

Oaza - pandemicznie

Pomimo trwającej pandemii rozpoczęliśmy nasze spotkania "na żywo". Pomogła wspaniała wiosenna pogoda i świetna miejscówka o obszernej, ogrodowej altanie. Czas spędziliśmy przy pizzy i grach planszowych.

więcej »

Podsumowanie rorat 2020

Podsumowanie rorat 2020

Adwent Anno Domini 2020 na długo zostanie wszystkim w pamięci, ze względu na konieczność przeżywania go w nieco odmiennej formie. Mimo tego wielu młodych śmiałków, przy niemałym udziale rodziców i dziadków, zdecydowało się podjąć wyzwanie...

więcej »

Tarsycjusz 2020

Tarsycjusz 2020

Wielką radością było niedawno móc zobaczyć przy ołtarzu tłumnie (jak na czas epidemii) zgromadzoną wspólnotę ministrantów i rodziców. W sobotę, 21 listopada, uczestniczyli we Mszy świętej sprawowanej w ich intencji z okazji wspomnienia patrona ministrantów - św. Tarsycjusza.

więcej »

Akcja "kremówka"

Akcja "kremówka"

W niedzielę, 11 października, obchodziliśmy XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”, czyli „Cały Twój”. Pochyleniu nad postacią i nauczaniem św. Jana Pawła II towarzyszyło pałaszowanie pysznych kremówek, które rozprowadzała młodzież.

więcej »

Poszukiwacze drogocennej perły

Poszukiwacze drogocennej perły

W piątek 18. września 2020 grupa młodzieży związanej z naszą parafią zebrała się na parkingu pod kościołem, wyczekując autokaru. Wszyscy głowili się, gdzie też ci młodzi zamierzają jechać? A oni – pod przewodnictwem księdza Wojciecha – obrali sobie za cel Brennę Leśnicę, gdzie planowali znaleźć drogocenną perłę...

więcej »

Oaza u Boboli 2020

Oaza u Boboli 2020

W trudnych dniach epidemicznych ograniczeń, w dniach od 3 do 15 sierpnia, przy naszej parafii odbywały się Wakacyjne Spotkania Formacyjne Ruchu Światło-Życie. W codziennych spotkaniach brało udział 16 uczestników i ekipa 5 animatorów na czele z ks. Wojciechem.

więcej »

MAMY ZWYCIĘSTWO!

MAMY ZWYCIĘSTWO!

W sobotę, 8 lutego, nasi najmłodsi ministranci wzięli udział w Archidiecezjalnym Turnieju Ministrantów w Piłce Nożnej, który odbył się w Piekarach Śl. W rozgrywkach brało udział 29 drużyn z całej diecezji. Nasi zdobyli pierwsze miejsce! Do drużyny trafił także tytuł najlepszego strzelca. Gratulujemy tego historycznego zwycięstwa i cieszymy się wraz z nimi. Dziękujemy rodzicom i ks. Wojciechowi, którzy kibicowali oraz ich wspierali. Kolejny etap, to turniej ogólnopolski, który odbędzie się w maju w Elblągu. Życzymy powodzenia! Autorem zdjęć jest p. Robert Pelka.

więcej »

Karmelek z Czernej

Karmelek z Czernej

W czasie zimowych ferii, 17 stycznia, część młodzieży naszej parafii udała się na Jurę Krakowsko-Częstochowską, by nawiedzić klasztor Karmelitów Bosych w Czernej. Najpierw, dzięki Przewozom Regionalnym dotarliśmy do Krzeszowic, skąd szlakiem turystycznym, po godzinnym spacerze, dotarliśmy na wzgórze klasztorne.

więcej »

Wigilijka wspólnoty młodzieżowej

Wigilijka wspólnoty młodzieżowej

W ostatni piątek przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego młodzież naszej parafii, zwłaszcza ta związana z Ruchem Światło-Życie, spotkała się na tradycyjnej wigilijce.

więcej »

Ministranckie świętowanie

Ministranckie świętowanie

Jak co roku, w okolicy wspomnienia św. Tarsycjusza, patrona ministrantów, Liturgiczna Służba Ołtarza naszej parafii obchodziła swoje święto. W sobotę, 30 listopada, na wieczornej Mszy Świętej zgromadzili się wszyscy ministranci, ich rodzice, rodzeństwo, bliscy i parafianie, by dziękować Panu Bogu za całą wspólnotę.

więcej »

Niedzielne słodkości

Niedzielne słodkości

Kolejny miesiąc zaczął się mroźnie i wcale nie wyglądało na to, by miało się rozpogodzić. Jednak na niedzielę 13 października została nam przygotowana miła niespodzianka – ciepły dzień, idealny na otwarcie parafialnej kawiarenki.

więcej »

Goście z Chin

Goście z Chin

W czwartek odwiedziło parafię trzech chińskich kapłanów oraz siostra zakonna z Chin – tłumacz. Goście zostali podjęci obiadem, następnie odbyło się spotkanie w Domu Ubogich. O godz. 16.00 kapłani koncelebrowali Mszę świętą.

więcej »

Młodzieżowy wyjazd do Brennej

Młodzieżowy wyjazd do Brennej

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego – a co za tym idzie również formacyjnego – już za nami. Ponownie uczniowie niechętnie budzą się w poniedziałkowe poranki, a z utęsknieniem wyczekują piątkowych wieczorów. A piątek 13 września okazał się w tym roku szczególnie szczęśliwy.

więcej »

Rozbiórka krzyża

Rozbiórka krzyża

W piątek 12 lipca w godzinach przedpołudniowych został rozebrany betonowy krzyż na placu kościelnym. Krzyż został rozebrany ze względu na fatalny stan zagrażający przewróceniem, spowodowany szkodami górniczymi. Figury Chrystusa i Matki Bożej zostały zachowane w nienaruszonym stanie.

więcej »

Zakończenie roku formacyjnego wspólnoty oazowej

Zakończenie roku formacyjnego wspólnoty oazowej

W piątek, 21 czerwca, wspólnota młodzieżowa Ruchu Światło-Życie działająca przy naszej parafii zakończyła i podsumowała całoroczny okres formacji. Na Mszy św. o godz. 18.00 dziękowaliśmy Panu Bogu, a następnie w „piwniczce parafialnej” sobie wzajemnie. Uczestnicy przygotowali specjalną prezentację multimedialną z podziękowaniami dla animatorów. Całość zakończyła się długimi rozmowami przy ognisku. Zapraszamy na spotkanie 6 września!

więcej »

Ognisko młodzieżowe

Ognisko młodzieżowe

Karty, planszówki, śpiewy, gonitwa i ognisko – to elementy młodzieżowego powitania wakacji, które miało miejsce na farskim ogrodzie w niedzielę, 16 czerwca. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, zwłaszcza (zjedzonym niestety) kiełbaskom!

więcej »

Ognisko rodzin ministranckich

Ognisko rodzin ministranckich

Przy wspólnym ognisku, w sobotę, 15 czerwca 2019, ministranci, ich rodzice i rodzeństwo, podsumowali rok formacji i służby przy ołtarzu. Były pyszne ciasta upieczone przez mamy, napoje i oczywiście kiełbaski (ale te należało upiec samodzielnie). Była też piłka i bramka, a to wielu wystarczyło do szczęścia i dobrej zabawy. Dziękujemy za spotkanie!

więcej »

Dzień wspólnoty oazowej

Dzień wspólnoty oazowej

W piątek, 14 czerwca 2019, mogliśmy wziąć udział w rejonowym Dniu Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Spotkanie odbyło się w parafii św. Barbary na Bykowinie. Rozpoczęło się Mszą Świętą w kościele. Następnie moderator rejonowy, ks. Tomasz Mandrysz, wręczył skierowania na wakacyjne rekolekcje. Wreszcie mogliśmy nacieszyć się sobą przy wspólnym ognisku i zabawie w ogrodzie farskim. Mieliśmy także okazję zaprezentować naszą wspólnotę na szerszym forum.

więcej »

Festyn parafialny

Festyn parafialny

Niedzielne popołudnie 2 czerwca w naszej parafii było czasem wspólnej zabawy w czasie Festynu Parafialnego. Zabawy, spotkań, konkursów, rozmów oraz wspólnie spędzonego czasu nie brakowało (oczywiście z uśmiechem na twarzach)

więcej »

Pielgrzymka dzieci komunijnych

Pielgrzymka dzieci komunijnych

W sobotę 25 maja dzieci które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii świętej udały się na tradycyjną pielgrzymkę Dzieci Komunijnych do sanktuarium Matki Bożej w Gidlach oraz do sanktuarium Jana Marii Vianney’a w Mzykach oraz na Jasną Górę.

więcej »