Parafia Rzymskokatolicka Św. Andrzeja Boboli

Podsumowanie rorat 2020

Adwent Anno Domini 2020 na długo zostanie wszystkim w pamięci, ze względu na konieczność przeżywania go w nieco odmiennej formie. Mimo tego wielu młodych śmiałków, przy niemałym udziale rodziców i dziadków, zdecydowało się podjąć wyzwanie...

W tym roku przeżywanie Adwentu uzależnione było od obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią. Mimo tego Msze roratnie dla dzieci odbywały się w naszym kościele o tradycyjnych porach. Zabrakło jedynie tradycyjnej procesji wejścia z lampionami. Dzieci przez cały czas Mszy św. pozostawały w ławkach ze swymi opiekunami. Postanowiliśmy także zaproponować podział wiekowy na poszczególne dni tygodnia. Z lampionem można było także nawiedzić naszą świątynię każdego dnia Adwentu, by po krótkiej modlitwie zabrać ze sobą roratni obrazek. Wszystkie Msze roratnie były też transmitowane przez internet. Chętni mogli również zbierać obrazki wirtualne na platformie holyweek.pl dzięki specjalnie podawanym kodom. Uczestników nie brakowało!

W inny sposób należało też podsumować tegoroczne adwentowe zmagania. Zrobiliśmy to również drogą internetową. Poniżej prezentujemy najodważniejszych i najwytrwalszych śmiałków z ich roratnimi planszami. GRATULUJEMY!