Parafia Rzymskokatolicka Św. Andrzeja Boboli

Ministrancki turniej piłki halowej

24-11-2018

Jeśli ktoś myśli, że ministranci naszej parafii zajmują się wyłącznie służbą przy ołtarzu, to grubo się myli. W sobotę, 24 listopada, zamienili bowiem komże, sutanki i kołnierze na stroje sportowe, a gong, dzwonki i ampułki na piłkę i podjęli ogromne wyzwanie, jakim był udział w pierwszym (dekanalnym) etapie Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Halowej. Nadmienić należy, że po raz pierwszy, od kilku dobrych lat, dzięki temu, że liczba ministrantów nieco się powiększyła, udało się w tym turniej wystawić reprezentację naszej parafii, a nawet skompletować dwie drużyny. Reprezentowały one naszą wspólnotę w dwóch wiekowych kategoriach nazwanych: MINISTRANT (najmłodsza kategoria wiekowa) i LEKTOR MŁODSZY (średnia kategoria wiekowa). Poziom gry naszych zawodników w niczym nie ustępował drużynom największych parafii naszego dekanatu, a obie drużyny stanowiły trudny orzech do zgryzienia dla przeciwników. Uznanie budziła także postawa fair-play naszych graczy. Liczymy, że przyszłoroczny puchar będzie nasz!!!

ks. Wojtek

Zobacz pozostałe aktualności