Parafia Rzymskokatolicka Św. Andrzeja Boboli

MAMY ZWYCIĘSTWO!

09-02-2020

W sobotę nasi najmłodsi ministranci wzięli udział w Archidiecezjalnym Turnieju Ministrantów w Piłce Nożnej, który odbył się w Piekarach Śl. W rozgrywkach brało udział 29 drużyn z całej diecezji. Nasi zdobyli pierwsze miejsce! Do drużyny trafił także tytuł najlepszego strzelca. Gratulujemy tego historycznego zwycięstwa i cieszymy się wraz z nimi. Dziękujemy rodzicom i ks. Wojciechowi, którzy kibicowali oraz ich wspierali. Kolejny etap, to turniej ogólnopolski, który odbędzie się w maju w Elblągu. Życzymy powodzenia!


W sobotę 8 lutego reprezentacja ministrantów naszej parafii, po wygraniu Mistrzostwa Dekanatu, wzięła udział w turnieju o Mistrzostwo Archidiecezji Katowickiej. Turniej odbywał się równolegle w dwóch halach na terenie Piekar Śląskich, z udziałem prawie 30 drużyn! Nam przyszło rywalizować w grupie z parafią św. Stanisława z Bytomia oraz parafią św. Jana Nepomucena z Łagiewnik. Wszystkie mecze w grupie kończą się naszymi bezapelacyjnymi zwycięstwami, dodam, że dzięki naszemu super-bramkarzowi nawet bez straty gola!

Los chciał, ze w pojedynku ćwierćfinałowym dane nam było zagrać z parafią Ducha Świętego z Tychów. Wspomniany Duch Święty czuwał chyba nad tyskimi zawodnikami bo oni, jako jedyni, zdołali w tym turnieju strzelić naszym chłopakom bramkę. Mimo straty gola, czuliśmy, że jest z nami św. Andrzej Bobola! Obecność ta zaowocowała zdobyciem przez nas 3 bramek i awansem do półfinału, wynik końcowy 3-1!

Zanim nasi ministranci przystąpili do decydujących pojedynków w półfinale, konieczna była strawa dla ciała, którą zapewnił duchowy opiekun drużyny ksiądz Wojtek. W pojedynki o wejście do wielkiego finału zmierzyliśmy się z parafią Matki Bożej Fatimskiej z Turzy Śląskiej. Patronka nie pomogła ministrantom z Turzy, wygrywamy 2-0 i meldujemy się w finale!

Mieliśmy jeszcze okazję podpatrzeć naszych późniejszych przeciwników, oglądając drugi półfinał pomiędzy parafią św. Apostołów Piotra i Pawła z Bzi Zameckich a parafią Chrystusa Króla z Hołdunowa.

W finale zagraliśmy ostatecznie z ministrantami spod znaku Chrystusa Króla i był to najbardziej zacięty pojedynek jaki stoczyliśmy tego dnia. Zacięta walka trwała przez całe spotkanie a emocje sięgały zenitu. Dało się też odczuć fizyczne zmęczenie całym turniejem, który rozpoczął się nieco po 8.00 rano. Ostatecznie wygrywamy, zasłużenie, 1-0 i zdobywamy upragnione Mistrzostwo Archidiecezji. Należy jeszcze dodać, że Kuba Gneza zostaje najlepszym strzelcem turnieju. Nasi chłopcy byli zdecydowanie najlepszą drużyną rozgrywek.

W nagrodę naszym chłopakom dane będzie zagrać na Mistrzostwach Polski, które 1 i 2 maja odbędą się w Elblągu!

Naszą parafię reprezentowali: Bruno Kostorz, Kacper Kostorz, Jakub Gneza, Bartłomiej Pelka, Paweł Szolc oraz Krzysztof Prokop i Tomasz Musioł. Gratulujemy chłopcy! Dobra robota! Sztab trenerski: Wojtek Kostorz i moja skromna osoba. Za opiekę niebios odpowiadał natomiast Ksiądz Wojtek.


Autorem zdjęć jest p. Robert Pelka.

Zobacz pozostałe aktualności